čtvrtek 30. května 2013

Návštěva rodného města

zná někdo Slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského ? Lomidrevo neb Valibuk :o)
 Bola jedna žena, stará síce, ale zdravá a čerstvá. Tá v deväťdesiatom roku porodila syna. Hneď po narodení i matka i otec nemohli sa dosť prenačudovať na tom neobyčajnom veľkom a mocnom dieťati. I susedia i druhí známi prišli na diváky; a naostatok, keď sa chýr rozišiel, ľudia i z druhých krajín prišli toho chlapca obzerať. Lebo pamätníka nebolo, aby dakde dáka žena takô dieťa bola porodila.

....a znáte Habakuky? tak pokud máte cestu na Slovensko a vašimi spolucestujícími jsou děti, rozhodně nevynechejte !!!
..."kameeeň...daj mi kameň...som hladný...kameň mi daj!" ...říkám "nemááám kamene"...a on "daj mi ľadvinový!" :o))) ...(to jsem ještě netušila, jak tušil můj zdravotní malér...hned druhý den ráno ledvinová kolika :o(...ale už vím, že ...žel...Slovensko je cizina...a i kdyby návštěva trvala jen hodinu, mám si sjednat pojištění...veľká chyba tentokrát. Vydržela jsem ale až na Proseckou pohotovost a už je líp.
moje spolužačka ze základky i střední a hlavně kamarádka z dvora,  prostě kamarádka  z dětství...vlastní kavárnu s názvem Kamala. Nikdy nevynechám bílý indický čaj s mléčnou pěnou. Je to mňamóoozní. A paříjemné popovídání, tentokrát nám to nevyšlo, tak nabudúce Katka :o)

Halušky s bryndzou a strapačky z kapustou (se zelím) 

tak tohle je kavárna na střeše kde se dá zahrát croket ale hlavně je zde nádherný výhled a šudypřítomné hory


náměstí žilo dál dnem dětí...hrálo se divadlo a čarovalo :o)











...a z TV nám k tomu zpíval třeba Petr Muk, nebo Kamil Střihavka :o)


2 komentáře: