úterý 28. března 2017

J. Šibík a Mánes


Putování z Prahy do Prahy.
Každý kdo žije v Praze a blízkém okolí určitě ví jak to myslím. Pražané jezdí do práce a z práce se tak akorát staví na nákup v lepším případě si zpříjemní život nějakou kulturní akcí.
Zařadit se ale do davu turistů a užít si centrum taky tak je velice osvěžující.
I když  dlažba dá pěkně zabrat. Nohy rovnou nahoru.

Výstavy se nám taky zalíbily. Letos samá zajímavá. Tu od čínského umělce Ai Weiwei i od českého Františka Skály jsme si užili v uplynulých dnech. I když ...ta druhá nás láká ještě na komentovanou prohlídku, uvidíme jak čas.

No dnes slunce svítí a tak jedeme MHD rovnou Staroměstské náměstí. Výstava fotografií Jana Šibíka s názvem " 10. let "


Měli jsme štěstí protože mistr seděl v kase a vlastnoručně nám prodal vstupenky.
Pak se s námi ochotně vyfotil :o)Výstava není nijak veselá a s životem v Praze by člověk hledal větší kontrast jen velice těžko.Pojdeme celou dlouhou Dlouhou :o) ale rádi, protože se mi nedávno podařilo ulovit lístky. Tak vyzvedneme a osvěžíme se v nedalekém bistru.
A protože výstav není nikdy dost vyrážíme do galerie Mánes. Ostatně po rekonstrukci jsme ještě prostory nenavštívili tak honem napravit.
Zde se koná výstava obrazů Karla Těšínského.Pokochali barvami a tvary. Pobavili se luštěním obrazů. Mimochodem...senioři mají vstup zadarmo.
Ještě malá procházka po náplavce. Je prima jak to tady žije.
Cinkne mi mobil...syn posílá pozdrav z hor...myslím že Chamonix


Užili jsme si další prima volný den.


2 komentáře:

  1. Len pár dní predtým, ako ste zverejnili tento článok, som sa ja aj s mojou sestrou zaradila medzi pražských turistov. Na rozdiel od krásneho slnečného dňa, kedy ste po Dvořákovom a Rašínovom nábreží kráčali a fotili vy, my sme mali nepríjemné počasie, pršalo, fúkal vietor. Ale kto si dokáže vybrať počasie viac ako mesiac dopredu? Nám to, žiaľ, s počasím nevyšlo. Ale Praha je očarujúca aj tak.

    OdpovědětVymazat
  2. Oprava. Namiesto Dvořákovho malo byť Masarykovo :-)

    OdpovědětVymazat