pondělí 11. března 2013

Knihovna....


...či  spíš její výběr nám dal zabrat. Prošli sme několi bazarů i nafoukaných designových obchodů. Měli jsme několik požadavků a jak už to bývá z některých jsme museli ustoupit. Chvíli jsme si pohrávali s myšlenkou, že si ji necháme vyrobit na míru. Chvíli jsme uvažovali nad notoricky Ikea knihovnou Billa, jenže nebylo nám jejími uživateli doporučeno. Nemá úplně dovírací dveře a  prach a nečistoty jsou v ní stejně jakoby byla téměř otevřená. Otevřené jsme měli  a vzhledem k praktičnosti...dva psi ...jsme vybírali uzavíratelnou. 
Naše další  představa byla, že by knihovna mohla levitovat...samozřejmě ukotvená do zdi. Jenže, knihy jsou hodně těžké a báli jsme se tak riskantního počinu. Nakonec jsme tedy vybrali tuhle. Je na nožičkách. Trochu nám připomíná svou velikostí původní knihovny ala sekretář. 
Barva by se nám byla líbila i černohnědá ale báli jsme se zase, že nám opticky ubere kus pokoje. Prostě jsem nakonec ...když se tak ní dívám, zvolili takovou králikárnu ale proč si  nepřipomenout, že žijeme v panelovém domě :oD

A ještě, odrazovala nás hloubka 40 cm, nedá se nic dělat ale knihy jsou ve dvou řadách. 
Jednotlivé díly knihovny nám ale umožňují lepší třídění. Myslím, že bude sloužit dobře.
No a nahoru jsme si rovnou pořídili bílé sklo a koupili krásnou novou lampu, přidali staré obrazy. A už je to zase podle mého gusta...staré i nové...pěkně pohromadě :o)

Knihy zdaleka nejsou roztříděné. Při tom množství je to nekonečná práce. Občas se začteme, občas narazíme na tituly, které nám nic neříkají ale jejich názvy mluví za vše a tak je asi použijeme jako vtipné dárky :o)

 Knihovnu chci odlehčit umístěním nějakého obrázku či fotografie v rámečku. Na téhle jsou mí rodiče. Fotografie je zažloutlá a tak potřebuje rámeček v jiné barvě než bílá.
V rohu místnosti měla původně stát lampa ale nakonec jsme to vyřešili takto. Koupili jsme černý stojan na kytky...můj muž přihodil i novou konev na vodu :o)...a postavili jsme kytku, která nepotřebuje moc světla.

TAk to je zatím z našeho budování všechno.  Přeji všem krásné a pohodové dny  :o)

20 komentářů:

 1. Aranelko máte to doma moc hezké, knihovna je skvělá. Gabru a Málinku jsem milovala, ještě i Káju Maříka. Je to kus mého dětství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko děkuji, ještě je před námi dost práce...v předsíní krabice s dalším nesloženým nábytkem ale netlačím na pilu :oD knížek máme spousty a těžko s některými se loučit ale číst je nebudeme.

   Vymazat
 2. Aranel,
  moc pěkně jste knihovnu i ostatní doplňky vymysleli :-)
  Stojan na kapradí parádní, mimochodem ti v paneláku dost pěkně roste, mě tam nikdy nešlo.
  Máme také stovky knih a modýlků letadel a knihovnu sice na míru, ale dvířka Billa Ikea a můžu potvrdit , že opravdu se jimi práší dost .
  Tak ať všechny věcí slouží, tak jak mají :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilonko, kapradí mám 11 let. Chce víc zalévat ale jinak velice nenáročná.
   A děkuji, snad budou, jinak budu muset opět rekonstruovat :o)))

   Vymazat
  2. Jdu zalít kapradí.
   Tvůj komentář na mém blogu mě :-D
   Nevím, nevím, zda by řezník nadivoko bylo zrovna to správné menu ;-)
   raději zavítáme do Mondi či Sezóny co říkáš ? ;-)

   Vymazat
 3. Téééééééda lidi,to je bomba :-) !!!!(napsala bych víc "chválících slov a vět",ale zazdila bych první větu :-) ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miško nestraš :o))) zatím není všechno na svém místě ale snad se dočkám. Zdravím domů !!

   Vymazat
 4. Aranelko, ta knihovna je nádherná, moc jí to u tebe sluší ... docela ti jí závidím, já tu "pravou" ještě stále hledám .... Marki
  PS: Ty máš Gabru a Málinku od Amálie Kutinové .... tu jsem jako holka M.I.L.O.V.A.L.A !!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Marki s tím co nabízí trh to není jednoduché. Ale vzhledem k naši situaci, už rok se knihy nedůstojně povalují po bytě i mimo něj, vyřešili jsme takto.
  PS: máme dva díly, jedním byla obdarováná blogující Gabro :o)

  OdpovědětVymazat
 6. Když se Michalce líbí Mary Poppins, Gabru a Málinku bude už zbožňovat ;) A Můj bratr Tom je film mé puberty :-P Ne ten moderní, ale ten starší tuším někdy z půlky osmdesátých let. Dodnes si pamatuju na scénu, kdy Tom běží v dešti a blátě zachránit svoji lásku. Ou jé...!
  A knihovna je krásná! Obdivuju, když někdo dokáže skládat nábytkové kousky s takovým vkusem, jednoduchostí a přesto totální elegancí ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maríno, tolik krásných slov. Moc děkuji. Nejsme doma žádní kreativci ale snažíme se snažíme. Snad z toho nebude muzeum, jak tuhle podotknul můj muž :oD
   Knížky myslím Míša zdolá i když dnešní vkus čtenáře je odlišný, tak uvidíme. Nejvíc radosti měla ze znovunalezené knížky Bílý tesák :o))))
   Přeji pohodové dny :o)

   Vymazat
 7. Krása..a gabra a Málinka, to bych ještě někdy chtěla číst:-)

  OdpovědětVymazat
 8. Aranleko všechno krása...jen tak dál :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mijuško děkuji, však u tebe je také krásně ...a veselo :o)

   Vymazat
 9. Aranel, nádherný. Je vidět, že máte styl a vkus.
  Smekám.

  Míša

  OdpovědětVymazat
 10. Aranelko, vybrali jste krásně. Ta by se líbila i mě tu doma!
  A Gabra a Málinka patří i mezi mé oblíbené knihy z dětství!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Líbí Lucie? tak to mě těší...paní má vkus ohromný :o)

   Vymazat