pondělí 24. září 2012

39 stupňů

je  představení v Dejvickém divadle.

Inu volal kolega. Manželka je  učitelka a   v neděli večer se míní připravovat do školy...to já myslela, že jen žáci....a on sám prý  by nešel. No tak dejme tomu, že jsem mu vytrhla trn z paty. Lístky bylo třeba včas vyzvednout v pokladně, rezervace a jeho jméno a proběhla v pohodě. A tak usedli jako první do místní hospůdky, pojedli divadelní housku, zapili vínem a schroupali mandle.

 

Popravdě mě do dejvického nikdo dvakrát přemlouvat nemusí i když i  zde jsem jednou byla na pochybách. 
Obsazení: Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Václav Neužil a David Novotný. Zatím co si Václav Neužil  v tomto kuse zahraje osm postav a Simona tři, David Novotný hnedle dvanáct a těžko říct, která z postav mu seděla lépe. Inu muž mnoha tváří :o)
 

Představení je od první chvíle poutavé, plné nečekaných zvratů, nenudili jsme se ani vteřinu. Herci dávají postavám kus sebe, je to úžasné, když člověk dělá to co ho baví. A u herců, jejich výkonech to platí dvakrát. Minimálně. 


 

Konec představení mohl žít po vzoru hapyendu, kdyby kdysi podle předlohy románu J. Buchana nenatočil film Alfred Hitchcock. A tak výborně. A kdyby tedy na závěr ptáci nevyklovali v přímém přenosu oči hlavnímu hrdinovi, všude mlha, šílené zvuky a klopýtající oči na pódiu :o)

A tak děkujeme pani učitelce, za skvělý kulturní zážitek. Cesta nám MHD večerní Prahou pěkně utekla. A Gabro děkujeme za hlídání Holynek. Nebudeš to mít jednoduché, divadelní sezóna již zahájena ...
...a divák se těší na další kusy  :o)
P.S. kdyby měl někdo dojem, že v divadle cvakáním foťáku ruším. Neruším, fotím jen při hlasitém tleskání, smíchu a vyjímečně při hlasitém vstávaní vlasů hrůzou ...jako tomu bylo tento večer :oD

9 komentářů:

 1. V první chvíli jsem se lekla , že jste nemocná :-o
  Ale všechno je jinak , od kolegy je to milé,ale nejsem si jistá , co jeho manželka ;-)
  Dobře děláte, kultura je k životu potřeba a my také rádi zajdem !
  Nám letos byli už také přenechány 2x2 lístky - na Chrise Normana a Sen noci svatojánské na Kunětické hoře a nemělo to chybu !
  Tak bohaté kulturní zážitky !

  OdpovědětVymazat
 2. ...také jsem se lekla :o)))...no jen více takových učitelek, které preferují přípravu do školy ať se nám kulturní zážitky bohatí :o) Krásné dny Ilonko a nápodobně

  OdpovědětVymazat
 3. to musel být zážitek.
  Dle fotek to vypadá báječně!!

  Lucka, co se těší na Labutí jezero :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucko bylo, představení vřele doporučuji:o) a kdy budeš v Praze? stihneme se?

   Vymazat
  2. Budu v Praze 4.10. asi 10:30, kdyby si měla čas na kafíčko, budu moc ráda :)
   Vrací se mi od tebe maily, jako nedoručené. NApiš mi, prosím, ať si znovu uložím adresu.
   Děkuju

   (lobr@centrum.cz)

   Vymazat
 4. Však já si to hlídání vybírám v podobě mě velice příjemné... Právě si dávám dva kousky ke kávičce :-).

  OdpovědětVymazat
 5. Jéje, já bych šla do divadla. Už jsem nebyla ani nepamatuji.

  OdpovědětVymazat